Κοπή βασιλόπιτας για το 2020 από την Κινηματογραφική Λέσχη Ρεθύμνου
![](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_featuredImage/102776/Vasilopita-2020-01.webp?v=1721909584)
Σε πολύ φιλική ατμόσφαιρα έγινε η κοπή βασιλόπιτας της Κινηματογραφικής Λέσχης Ρεθύμνου (ΚΙΝ.ΛΕ.Ρ) την Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020, μετά την προβολή της ταινίας στο χώρο που φιλοξενεί τις προβολές της Λέσχης και δεν είναι άλλος από το Κέντρο Βυζαντινών Τεχνών Ρεθύμνου.
Μετά από έναν σύντομο απολογισμό του προέδρου της Λέσχης, δόθηκε αναμνηστικό δίπλωμα ως Επίτιμου Μέλους στον οπτικό κ. Μιχάλη Ανδρουλάκη, για την γενναιόδωρη οικονομική προσφορά του στην αγορά εξοπλισμού της ΚΙΝ.ΛΕ.Ρ.
![](https://kinler.gr/assets/img/News/Vasilopita-2020/Vasilopita-2020-16.jpg?v=1648123934)
Στη συνέχεια μοιράστηκε η πίτα και προσφέρθηκαν αναψυκτικά στους παρευρισκόμενους.
![](https://kinler.gr/assets/img/News/Vasilopita-2020/Vasilopita-2020-14.jpg?v=1648123934)
Το «φλουρί» ισοδυναμούσε με ένα βιβλίο για τον κινηματογράφο μαζί με ένα DVD ελληνικής ταινίας και έτυχε σε ένα από τα ιδρυτικά μέλη της Λέσχης, στον κ. Αντώνη Γαβαλάκη.
Τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της Κινηματογραφικής Λέσχης Ρεθύμνου ευχαριστούν όσους τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση αυτή και όσους στηρίζουν το έργο της ΚΙΝ.ΛΕ.Ρ όλα αυτά τα χρόνια και εύχονται ολόψυχα σε όλους να έχουν μια δημιουργική χρονιά!
![](https://kinler.gr/assets/img/News/Vasilopita-2020/Vasilopita-2020-04.jpg?v=1648123935)
![Vasilopita 2020 17](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102777/Vasilopita-2020-17.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 02](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102725/Vasilopita-2020-02.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 03](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102726/Vasilopita-2020-03.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 06](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102729/Vasilopita-2020-06.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 07](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102730/Vasilopita-2020-07.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 13](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102736/Vasilopita-2020-13.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 10](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102733/Vasilopita-2020-10.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 11](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102734/Vasilopita-2020-11.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 12](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102735/Vasilopita-2020-12.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 15](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102738/Vasilopita-2020-15.webp?v=1721909585)
![Vasilopita 2020 08](https://kinler.gr/assets/transforms/images/News/Vasilopita-2020/_inArticle/102731/Vasilopita-2020-08.webp?v=1721909585)